Що потрібно знати перед тюнінгом автомобіля за допомогою плівки

Фарбування – не єдиний спосіб отримати унікальний колір автомобіля. Дешевше і навіть практичніше обклеїти кузов плівкою . До того ж ви будь-якої миті зможете повернутися до заводського кольору.

Спочатку литу плівку використовували лише на рекламних транспортних засобах. Сьогодні це найпопулярніший варіант тюнінгу легкових автомобілів. При цьому, щоб отримати очікуваний результат, потрібно приділити увагу деяким моментам, перш ніж обтягувати кузов плівкою.

На що слід звертати увагу перед вінілографією

Перший фактор – вартість самої плівки та послуги. Якісне обклеювання автомобіля середнього класу не коштуватиме зовсім мало. Якщо майстер пропонує дуже низьку ціну – відмовляйтесь. Швидше за все, доведеться шукати іншого фахівця, знімати неякісно наклеєну плівку і тюнінгувати авто повторно.

До недорогих плівок відносять полімерні та мономерні матеріали. Обтягнути ними кузов вдасться, але покриття протримається недовго. Поверхня почне покриватися пухирями або відшаровуватись ще в перший місяць. Краще відразу вибрати матеріал трохи дорожчий і не турбуватися про стан покриття через місяць.

Майстри без досвіду часто працюють без спеціальних інструментів. Так, після поклеювання плівку потрібно обрізати по контуру. Недобросовісні фахівці використовують для цього канцелярський ніж. У результаті на верхньому шарі лаку може з’явитися подряпина, ще гірше, якщо майстер пошкодить весь лакофарбовий шар. У разі повного пошкодження лакофарбового покриття на кузові автомобіля може швидко з’явитися корозія.

Перед обклеюванням фахівець повинен дізнатися, чи проходив автомобіль кузовний ремонт. Плівковий матеріал кріпиться на клей із високою адгезією. При видаленні плівки та залишків клею є ризик відшарування лаку або фарби. Через це не рекомендується обтягувати плівкою машини, відремонтовані в сервісному центрі.

Якщо ви розраховуєте заховати за плівкою дефекти кузова, можете відмовлятися від ідеї, доки не проведете полірування. Середня товщина плівки – 50 мкм. Подряпини, сколи і тим більше великі ушкодження все одно будуть помітні. А якщо ви хочете за допомогою плівки виправити різнотонність сусідніх елементів, можна сміливо звертатися до обклеювання.

Як доглядати за автомобільною плівкою

Плівковий матеріал не потребує догляду. Плівка це додатковий фактор захисту кузова. Покриття несприйнятливе до дорожніх реагентів та хімії. Єдина порада, яку варто дотримуватися – не відправляти машину на полірування та безконтактне миття.

Як знімається вінілова плівка

Процес складний, тому за зняття вінілової плівки беруться не всі майстерні, що займаються поклейкою. Покриття наносять за допомогою клею, який завжди легко відстає від поверхні кузова. Найскладніше знімати плівку з опуклих поверхонь, це пов’язано з різницею натягу. Якщо фарба не заводська, з опуклих деталей клей часто відходить із шаром лакофарбового покриття.

Щоб зменшити ризики, проводьте обклеювання у професіоналів. Якісні розхідники для обклеювання та добре виконана робота дозволяють у майбутньому без проблем зняти плівку. Не намагайтеся зняти плівку самостійно, можна зіпсувати зовнішній вигляд кузова.

Як довго тримається автомобільна плівка

Середній експлуатаційний період – 3 роки. Навіть якщо ви будете їздити дуже акуратно, незначний потертості та подряпини встигнуть з’явитися за цей час. Якщо ви користуєтеся автомобілем не кожен день і він стоїть у гаражі, плівка може протриматися 5-6 років.

Які види вінілової плівки використовуються

Найпопулярніші плівки в майстернях – Oracal, KPMF, HEXIS та ЗМ. У плані кольору та відтінків вибір не обмежений. Якщо ви хочете підкреслити або освіжити заводський колір автомобіля, можна використовувати прозору плівку. Майстри виконують навіть багатобарвні аплікації. Покриття плівки може бути глянсовим, матовим, дзеркальним або світловідбивним. Крім того, матеріал можна текстурувати та створити імітацію металу або шкіри, наприклад.

Як відбувається тюнінг автомобіля плівкою

Спочатку майстер створює дизайн-макет і по готовності робить схематичний малюнок малюнка фотографію машини. Це стосується повного обклеювання – перед початком робіт майстер повинен показати, як автомобіль виглядатиме в новому кольорі.

Якщо клієнт робить зауваження, вносяться коригування, після чого дизайн візуалізується на 3D-моделі. Візуалізацію повторно затверджують із клієнтом, готують малюнок та відправляють на друк. Якщо це повне обклеювання, майстер відразу приступає до роботи.

Майстри готують індивідуальні макети або використовують малюнки з готової бази. Якщо важливо витратити на тюнінг якнайменше часу, краще вибирати з базових малюнків.

Скільки коштує вінілографія

Ціна на виконання індивідуальних проектів може сягати 1500$. Вартість завжди залежить від типу автомобіля, площі обклеювання, матеріалів і складності проекту. Готові рішення, адаптовані під конкретну машину, коштують набагато дешевше – наприклад, за дві симетричні наклейки на дверях машини ви заплатите до 100 $.

Коли з’явилася вінілова плівка

Перші клейкі плівки випустила компанія ЗМ майже сто років тому. Вони були виготовлені з полівінілхлориду і стали поштовхом до появи клейкої стрічки – скотчу. Згодом на основі цих матеріалів почали випускати вінілові плівки, що використовуються для обклеювання автомобілів.

Популярність такому способу тюнінгу у 1960-х роках принесли японські команди з ралі. Плівку використовували, щоб на корпусі машини позначати ім’я та номер гонщика. Такий спосіб інформування швидко підхопили рекламники та почали застосовувати вінілову плівку, щоб наносити логотипи на транспортні засоби.

Вінілографія – це хороша альтернатива аерографії. Позбутися малюнка, зробленого аерографією, складно. Потрібно лише повністю перефарбовувати автомобіль. Незважаючи на те, що зняти вінілову плівку теж не завжди просто, знову змінити імідж набагато реальніше та дешевше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *