Полировка фар

Полірування фар Харків

Згодом світлопропускні характеристики фар зменшуються. Обмеження видимості знижує рівень керованості транспортного засобу та призводить до ризику ДТП. Щоб відновити прозорість оптики, необхідно відполірувати фари. Процедура дозволяє відновити заводські властивості оптики. Роботи займають трохи більше 3 годин. Вартість послуги залежить від складності виконання та кількості оброблюваних фар.

Відполірувати фари автомобіля у Харкові

Автовласники часто намагаються полірнути фари самостійно. Недотримання технології та використання складів недостатньо високої якості може призвести до пошкодження оптики. Надійніше замовити процедуру у професійному дитячому центрі.


Команда First Place Center працює зі складами європейського та американського виробництва. Ми обробляємо пластикову та скляну оптику. Полірування фар у Харкові проводиться із застосуванням захисних складів, що запобігають ризику механічного пошкодження оптики. Для процедури використається спеціальний інвентар. Він забезпечує точність та акуратність робіт.

Послуга полірування скла від First Place

Фари відповідають за безпечну їзду. Яскраве світло забезпечує водієві впевнене водіння та сигналізує пішоходам або іншим автовласникам про наближення машини. Затуманена та забруднена оптика робить керування небезпечним.
Полірування скла фар дає такі переваги:

 • Відновлення прозорості до заводського рівня.
 • Підвищення пропускну здатність загалом на 70%.
 • Надає оптиці дзеркального блиску, через який автомобіль виглядає новішим.
 • Стійкий результат завдяки нанесенню зміцнюючого захисного складу.

Знімати світлові блоки для процедури не потрібно.

Ціна на полірування фар

Послуга Ціна Матеріали
Полірування фар 400-1000 Koch Chemical guys Automagic Meguiar’s

Етапи полірування фар автомобіля

Шліфування скла фари складається з таких етапів:

 • Очищення поверхні мильним складом та висушування елементів.
 • Нанесення абразивного складу з великими частинками видалення глибоких подряпин та інших сильних ушкоджень.
 • Нанесення пасти з дрібним абразивним інфільтратом для видалення дефектів, яких не вдалося позбутися на другому етапі.
 • Обробляє поверхню поліроллю, що дозволяє досягти гладкості і повної прозорості фар.


Наприкінці майстра наносять додатковий захисний склад для закріплення ефекту.

Вартість полірування фар

На вартість впливають три фактори – матеріал оптики, розмір та стан. Останній фактор найвагоміший. Чим більше помутніла оптика, тим складніше провести повне відновлення прозорості. Стан також визначається кількістю мікросколів, що вимагають видалення та їх глибини.


Для того, щоб відполірувати фари ціна також змінюється в залежності від надання додаткових послуг. Так, нанесення захисного складу – це необов’язковий етап полірування, за бажання клієнти можуть від нього відмовитися та здешевити вартість робіт. Якщо ви хочете заощаджувати, рекомендуємо регулярно звертатися до детейлінг центру, щоб не запускати стан оптики.

Як часто потрібно полірувати фари

Полірування оптики проводиться кожні 30-60 тисяч кілометрів пробігу. Скляні фари менше схильні до затуманювання, тому їх полірують через 50-60 тисяч кілометрів пробігу. Пластикові обробляють кожних 30 тисяч.
Зношування світлотехніки відбувається внаслідок впливу таких негативних факторів:

 • Попадання гравійної та асфальтної крихти, а також піску на оптику.
 • Абразивне стирання через постійний контакт з дорожнім пилом, під впливом якого на поверхні утворюються дрібні неглибокі подряпини.
 • Відкладення опадів від вихлопних газів, бензину та дорожніх хімічних реагентів.


Підвищити яскравість світіння ліхтарів можна лише за допомогою полірування.

Полірувати фари рекомендується 2 рази на рік. Однак насамперед потрібно орієнтуватися на їхній стан та умови експлуатації авто.

Головне, не зволікати з процедурою. Чим раніше фари будуть відновлені, тим дешевшими будуть полірувальні роботи в майбутньому.

Важливо: полірують лише пластикові фари!


Спочатку шматочком наждачного паперу з допомогою води знімають шар пластмаси не більше 0,1-0,3 мм. Так прибирають помутніння, дрібні подряпини та потертості. Далі полірують фари шліфмашинкою та абразивними пастами.

Більшість сучасних автомобілів оснащуються пластиковими фарами, що відрізняються унікальною конструкцією, що дозволяє розсіювати світловий промінь ефективно. Пластик схильний до механічних пошкоджень, які неминучі під час їзди по дорогах: пісок, шматочки гравію тощо. У процесі впливу таких негативних факторів при експлуатації автомобіля на поверхні фар виникають потертості, мікротріщини, сколи та подряпини. Через такі дефекти погіршується як якість оптичних характеристик – передачі світлового потоку, а й зовнішній вигляд всього транспортного засобу.

Полірування фар не можна робити разом з поліруванням кузова, так як для останнього необхідні грубіші абразивні пасти, що дозволяють швидше і ефективніше «счісувати» лакофарбове покриття. Пластик, з якого роблять корпус фар, потребує дбайливого відношення при поліруванні.

Відзначимо відразу, що полірувати фари самостійно та використанням підручних засобів (болгарки, дриля або зубної пасти) не рекомендовано. Це допоможе лише на короткий час відновити прозорість і, швидше за все, призведе до часткового пошкодження верхнього шару фари. В результаті фара дряпатиметься від найменшого впливу. Відновити фари після непрофесійного полірування – дуже складне і копіте завдання, яке обійдеться дорожче, ніж спочатку правильне полірування. Рекомендуємо одразу звертатися до досвідчених майстрів.

Полірування буває трьох видів:

 • Глибока. Передбачає максимальне відновлення фар. Спочатку верхній шар із подряпинами та сколами знімається за допомогою наждачних шкурок різної зернистості. Процедура займає в середньому 2-3 години. Після цього виконується відновне полірування – відновлюється прозорість фар та усуваються сліди від впливу шкірки. В результаті фари виглядають, як нові незалежно від кута та освітлення. Недолік такого виду полірування в тому, що з фари знімається захисний шар, що запобігає появі нових подряпин. Тому після глибокого полірування фари необхідно бронювати плівкою. Так вони прослужать довше фари нової машини.
 • Відновлювальна. Класична процедура, яка передбачає використання паст різного ступеня абразивності, кіл з хутра або поролону, стандартної полірувальної роторної машинки. Внаслідок цього полірування усувається 80-85% подряпин, але сколи залишаються. Відновлювальне полірування не ушкоджує фари, тому бронювати їх після процедури не обов'язково. Програма виконується за 30-40 хвилин, 15 з яких відводиться на ретельну підготовку, обклеювання поверхонь навколо фари та оцінку стану поверхні для вибору полірувальної системи. Після такої процедури фара продовжить дряпатися.
 • Очищувальна. Найлегший варіант полірування. Як правило, використовується на авто до року для видалення забруднень перед бронюванням фар. У процесі застосовують лише м'які фінішні пасти та м'які кола. Очищувальне полірування додає блиск і усуває легку матовість пластикових фар.